Yazılım İhracatında Dördüncüyüz

BT Haber tarafından her yıl titiz bir çalışma sonucu hazırlanan, Türkiye'nin en büyük 500 bilişim firması sıralamasının yapıldığı Bilişim 500 Listesi yayınlandı. Savunma ve Teknoloji devlerinin de yer aldığı listede Tiga Bilgi Teknolojileri AŞ olarak, Yazılım İhracatı Gelirlerinde 4. sırada ve Sektörel Yazılım Gelirlerinde ise 13. sırada yer almış bulunmaktayız.

Bu başarımızda, çözümlerimizde insan odaklı inovatif yaklaşımlar sergilemeyi misyon edinmemizin önemli katkısı olmuştur. Yönetim Kurulu Başkanı’mız Sayın Adem Ali YILMAZ ihracat vizyonumuzu, “Teknolojide özgünlükle beraber kalite ve sürekliliğin arzı müşteri güvenini sağlamakta ve özellikle uluslararası müşterilerin alımdaki tereddütlerini gidermektedir. Amacımız; Ar-Ge faaliyetlerimizle geliştirdiğimiz, insan hayatına değer katan, özgün çözümlerimizi uluslararası standartlarla sunmaktır. Bu bağlamda hedefimiz; Tiga Bilgi Teknolojileri A.Ş. olarak katma değerli bilişim çözümlerine odaklanmak, teknoloji ihracatını arttırmak, sektörde örnek olacak şekilde gayretle çalışmak olacaktır.” şeklinde ifade etmiştir.

Bilişim 500 listesinde yer alan, kamu sermayeli birçok devi de geride bırakan bu başarımızda, Suudi Arabistan’a ihraç ettiğimiz, önemli çözümlerimizden biri olan İlaç Takip Sisteminin önemli katkısı olmuştur. SFDA (Suudi Gıda ve İlaç Kurumu) tarafından açılan ihalede, aralarında Suudi kamu teknoloji kuruluşunun da bulunduğu uluslararası faaliyet gösteren dev firmaların verdikleri, mali açıdan uygun tekliflere rağmen, yaklaşık 3 ay süren değerlendirmeler sonrasında projeye Tiga’yla devam edilmesi kararı çıkmıştı. Geçen sürede proje resmi takvimin ötesinde başarıyla yürütülmüştür.