KYK Bilgi Sistemleri (KYKNET)

KYKNET Projesi Kredi Yurtlar Genel Müdürlüğü’nün yönetiminde olan tüm süreçlerin dijital ortamlar üzerinden yönetilebilmesini amaçlayan bir projedir.

Kredi ve Yurtlar Kurumu'na başvuran öğrencilerin verdiği bilgiler doğrulama sürecini geçtikten sonra değerlendirme kriterlerine tabi tutulurlar.

Değerlendirme sürecinden sonra öğrenciler aldıkları puanlara göre sıralanırlar ve sürecin sonunda bölümlerine en yakın yurtlara otomatik kayıtlarının yapılması süreci başlar.

Bu süreçlerin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için firmamız tarafından "Öğrenci Yerleştirme Projesi" hayata geçirilmiştir.

Yerleştirme Fitting algoritmasına göre öğrencilerin puanlar ve bölümlerine yakın olan yurtlar baz alınarak yapılmaktadır. Geliştirdiğimiz yöntemler sayesinde öğrencilerin yerleştirilmesi sorunsuz bir biçimde tamamlanmaktadır

Yurt Yönetimi

KYK Genel Müdürlüğü’ne ait tüm yurtların, kat, oda ve yatak yönetimlerinin yapılabilmesinin yanı sıra yurt başvuru/değerlendirme ve yerleştirme süreçlerini içeren modüldür.

Kredi/Burs Yönetimi

Başvuru değerlendirme ve tahsis süreçlerinin yönetildiği modüldür. Ayrıca öğrencilerin burs/kredi almaya başlamalarından geri ödemelerinin bittiği süreye kadar geçen süreçlerin tamamı bu modül üzerinden yönetilebilmektedir.

Eğitim Modülü

KYK yurtlarında kalan öğrenciler için düzenlenecek eğitim, seminer, yarışma vb faaliyetlerin tanımlanması, planlanması ve gerçekleştirilmesi süreçlerinin yönetilebildiği modüldür.

Parmak İzi ile Takip

Kredi Yurtlar Genel Müdürlüğü’ne ait tüm yurtların parmak izi ile giriş çıkışlarının yapılması, verilerin kaydedilmesi ve yönetilmesini sağlayan bir modüldür.

Kredi ve Yurtlar Kurumu Öğrenci Tanımlama, Doğrulama ve Değerlendirme Projesi


Kredi ve Yurtlar Kurumu'na başvuruda bulunan öğrencilerin bilgilerinin doğrulanması amacıyla KYK-Net projesi kapsamında "Öğrenci Tanımlama, Doğrulama ve Değerlendirme Projesi" hayata geçirilmiş ve projeyle birlikte öğrencilerin tüm değerlendirme ve doğrulama süreçlerinin otomatik olarak gerçekleştirilmesi sağlanmıştır. Bu kapsamda bağlantı kurulan web servisleri:

  • MERNİS (Merkezi Nüfus İdaresi Sistemi)
  • SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu)
  • GİB (Gelir İdaresi Başkanlığı)
  • MEB (Milli Eğitim Bakanlığı)
  • ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi)
  • TKGM (Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü)
  • YÖK (Yüksek Öğrenim Kurumu)
  • Gençlik ve Spor Bakanlığı" GSB,

Kullanılan karmaşık servis ağları sayesinde öğrencilerin doğrulama ve değerlendirme verileri en sağlıklı biçimde elde edilmiştir.

ik

İnsan Kaynakları Modülü


Planlama ve koordinasyon, atama ve kadro işleri süreçlerinin yönetilebileceği bir modüldür. Öğrencilerin yerleştirme puanları elektronik ortamda elde edilmekte ve bu sayede oluşabilecek insan kaynaklı hatalar minimuma indirilmektedir.