Ülkemizdeki özel ya da kamu tüm sağlık kuruluşlarının bilgi sistemlerinin entegre olarak gerçek zamanlı veri gönderebildiği, vatandaşların kişisel sağlık kayıtlarına, hem kendilerinin hem de izin vermeleri durumunda ilgili sağlık personelinin erişebileceği bir uygulamadır.

E-Nabız sayesinde vatandaşlar, sağlık kurum ve kuruluşlarında gerçekleştirilen tüm muayene, laboratuvar, radyolojik görüntü, yazılan reçeteler, ilaçlara ait yaşanmış yan etkiler ve ilaçlarının tüm detay bilgilerine, alerji bilgileri, kişinin varsa geçmişe ait bizzat kendisinin sisteme yükleyebildiği sağlık bilgileri, geçirdiği operasyonlar gibi tüm sağlık kayıtlarına erişebilir hatta kendi isteği doğrultusunda kısmen veya tamamen belirlediği süre boyunca istediği hekim ile paylaşabilirler.

parallax background

Mobil Uygulama

E-Nabız, tablet bilgisayarlar ve akıllı telefonlar için geliştirilen mobil uygulama ile kolayca kullanılabilir. Böylelikle vatandaşlar kendilerine ait tüm sağlık bilgilerini artık yanlarında taşıyabilirler.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi

E-Nabız’da kişiler Merkezi Hekim Randevu Sistemine bağlanarak kendisi, çocukları ve kendisini yetkilendirmiş yakınları için randevu alabilir, hekimiyle geçmiş sağlık kayıtlarını paylaşıp tedavi süreçlerine kalite ve hız katabilirler. Bununla birlikte giyilebilir teknolojileri ya da GSM operatörlerinin mobil uygulamalarını kullanarak adım, nabız, kalori, tansiyon, şeker, solunum hızı, vücut sıcaklığı, oksijen doygunluğu, ağırlık, gibi günlük aktivitelere dair bilgileri otomatik olarak sisteme kaydedebilirler.

Bunların istatistiklerini inceleyebildikleri gibi, hekimleriyle paylaşabilirler. Kişi sağlığı için önemli görselleri anlık olarak sisteme kaydedip hekiminin görmesini ve muayene sırasında geçmişe ait durumun teşhisi kolaylaştırmasını sağlayabilirler. Ebeveynler birbirlerine onay vermişlerse sistem üzerinden 15 yaşından küçük çocuklarının sağlık kayıtlarına erişebilirler.

e-Nabız

Tüm sağlık bilgileri

Web ve Mobil

4.165.290 e-Nabız kullanıcısı

674.548 bağışlanan organ

45.448 organ bağışlayan kişi

Organ Bağışı

Kişiler sistemden organ ve kan bağışçısı olmak istediğine dair bildirimlerde bulunarak organ bağış biriminin kendisi ile temas kurmasını ve acil veya afet durumlarında kızılay tarafından kan ihtiyacına dair bildirimlerin kendilerine gelmesini sağlayabilirler.

Sistemin mobil uygulamasında bulunan 112 acil butonu kullanılarak ambulans çağrıldığında kısa süreli olarak konum ve acil sağlık verileri 112 sağlık ekipleri tarafından görülecek, en uygun ambulans ve sağlık ekibinin olay mahalline ulaşması sağlanabilecektir.