Tedarica | Akıllı Yapı Tedarik Platformu

Tedarica yapı sektörü için geliştirilmiş ve sektörel özel çözümlerin sunulduğu bir e-ticaret sitesi projesidir.

Akıllı Tedarik Platformu sektörün tedarik sürecinde karşılaştığı sorunlara etkili çözümler sunarken verimlilik ve isabeti artırma amacına yönelik akıllı algoritmalar kullanılmaktadır.

İnşaat sektörünün tedarik süreci elektronik ortama geçirilirken sektörün; İhtiyaç duyulan ürünleri bulabilme, en uygun tedarikçileri bulabilme ve irtibat sağlayabilme sorunlarını çözmesi amaçlanmıştır.

Sıradışı Yaklaşım

Sistem alışılan e-ticaret platformlarından farklı olarak ilan verme yöntemiyle değil talep teklif yöntemiyle işlemektedir. Sistemde sektördeki ürünleri içeren geniş yelpazeli ve akıllı bir yapı kataloğu mevcuttur. Alıcıların katalog aracılığıyla belirledikleri ihtiyaçları talep formu haline getirilir. Akıllı algoritmalar alıcı katalog üzerinden ürün ararken satış danışmanı gibi tavsiyelerde bulunacaktır.
Akıllı algoritmalar kullanıcıların her biri için bir iş ağı oluşturur. En uygun tedarikçilerin sistem tarafından belirlenmesinden sonra tedarikçilere e-mail yoluyla talep formu iletilir ve dönüş yapılan teklifler de alıcıya iletilir. Alıcı ise iletilen teklifleri değerlendirip tedarikçilerle irtibat kurabilecektir.