Ürdün Gıda ve İlaç Kurumu (JFDA) tarafından düzenlenen Uluslararası Birinci İlaç Sektörü Fırsatları ve Gelecek Vizyonu Kongresi (1st international congress of Jordan Food and Drug Administration “Pharmaceutical Sector Opportunities & Future Vision) 27-28 Ekim 2016’da Amman’da gerçekleşti. Prenses Sümeyye’nin açılışını yaptığı konferansa üst düzey yetkililerin yanı sıra özellikle MENA Bölgesi yoğun olmak üzere 27 ülkeden sağlık bakanlarının, yerel ve çok uluslu ilaç firmalarının, akademik kurumların, sağlıkla ilgili derneklerin yaklaşık 900 temsilcisi konferansa katıldılar.

Türkiye’den de Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Sayın Başkanı ve Başkan Yardımcıları düzeyinde katılım sağlandı. Konferans organizatörlerinden gelen davet üzerine başarı hikayesi olarak İlaç Takip Sistemi sunumunu yapmak üzere şirketimiz Yönetim Kurulu Başkanı Adem Ali Yılmaz ve Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Yaşasın konferansa katıldılar.

Serileştirme ve İlaç takibi (Serialization, Track&Trace) oturumunda yönetim kurulu üyemiz Hamit Yaşasın Sağlık Bakanlığı için geliştirdiğimiz İlaç Takip Sistemi ve sistemin uygulama süreçleri ile ilgili sunum yaparak ve gelen soruları cevaplandırarak bu konudaki tecrübelerini katılımcılara aktardı.