Horizon 2020 Partnering Day’e Katıldık

TIGA Ar-Ge ekibi olarak Temmuz ayında Avrupa Komisyonu’nun düzenlediği Açık Bilgi Günü ve Health NCP Net 2.0 ve Enterprise Europe Network’ün düzenlediği Horizon 2020 Partnering Day’e katılım sağladık. 3 Temmuz 2019'da AB Charlemagne Binası’nda gerçekleşen bu etkinlikte Horizon 2020'de “Sağlık, Demografik Değişim ve Refah” konu alındı.
“Sağlık, Demografik Değişim ve Refah” özünde herkes için daha iyi sağlık ilkesiyle kişiselleştirilmiş sağlık ve bakım, bulaşıcı hastalıklar ve küresel sağlığı, yenilikçi ve sürdürülebilir sağlık sistemlerini, çevrenin sağlıktaki rolünü ortaya çıkarmayı, sağlık ve bakımda alanlarındaki dijital dönüşümü ve siber güvenliği iyileştirmeyi hedeflemektedir.
4 Temmuz 2019’da düzenlenen Partnering Day etkinliği kapsamında ise katılımcılar yenilikçi proje önerilerini, şirket yetkinliklerini ve şirketlerin güncel sorunlarına ilişkin önerdikleri çözümleri uluslararası bir dinleyici kitlesiyle paylaştı. TIGA olarak Avrupa’dan potansiyel iş ortaklarıyla tanıştığımız bu etkinlikte gelecek proje çağrıları için ilk adımları attık.