Hizmetlerimiz & Çözümlerimiz


Değişken sorunlara değişken çözümler üretebilme esnekliğine sahip olan ekibimiz sayesinde, size özel çok yönlü çözümler sunuyoruz. Sektörde standart olarak sunulan bir çözüm bulamadığınız, ya da aradığınız çözümün ismini tam olarak koyamadığınız durumlarda;

ekibimizin sizinle sürekli iletişim halinde olarak geliştireceği size ve ihtiyaçlarınıza özel çözümler sayesinde artık çaresiz değilsiniz. Çözemeyeceğinizi sandığınız sorunlara getireceğimiz ayrıcalıklı çözümlerin katkısıyla kurumunuza güç katın.

Görüntü İşleme, Örüntü Tanıma

Firmamız, Tübitak ile birlikte geliştirdiği Evde Bakım ve Takip Sistemi projesi kapsamında Derinlik Sensörü ve Örüntü Tanıma alanında çalışmalar geliştirmektedir. Bu çalışmalar sonucunda bakıma muhtaç hasta/yaşlı kişilerin evde bakım ve takip hizmetine çok daha kolay ulaşması ve bu sağlık hizmetinin yaygınlaştırılması amaçlanmaktadır.

Bu amacı gerçekleştirmek üzere uygulanan çözüm; evde herhangi bir odaya kurulabilen, sadece bir bilgisayar ve bir derinlik sensörü gerektiren, görüntü tanıma algoritması ile kişi hareketlerini algılayabilen/tanıyabilen bir bilişim sistemidir.

Uygulanan bu sistemin yaptığı; evde bakım ihtiyacı olan kişilerin evlerinde tek başlarınayken odalarına kurulu izleyici bir sistem sayesinde bir bakıcı tarafından her dakika gözlenmeden hayatlarını devam ettirebilmelerini sağlamaktır.

Bu projede derinlik tabanlı kameralar kullanılmaktadır. Ayrıca bu kameralar üzerinde uygulanacak yazılımlar yüksek teknoloji ürünüdür. Bu projeyle firmamız AR-GE kabiliyetlerini geliştirmeyi ve yüksek teknoloji gerektiren son ürünleri piyasaya sunabilmeyi hedeflemektedir.

Büyük Veri

İlaç takip sistemi bünyesinde yaklaşık 120 milyar kaydı barındırmaktadır ve her gün milyonlarca yeni veri akışı gerçekleşmektedir. Bu büyük veri üzerinde veri madenciliği ile yeni bilgilere ulaşma ihtiyacı doğmuştur.

Oracle veritabanında bulunan bu ilk 120 milyar kaydın karar destek sisteminde kullanılan Teradata veritabanına uyarlanarak taşınması ve iki veri sisteminin birbiriyle senkron verileri içermesi şirket bünyesinde hazırladığımız yazılımla gerçekleştirilmektedir.

Canlı veritabanı ile senkron durumda olan Karar Destek Sistemi veritabanı üzerinde gerçekleştirdiğimiz index/partition/normalization vs. çalışmaları ile kurum gerekli raporları ivedilikle ulaşabilir hale gelmiştir. Akıllı raporlama teknikleri kullanılarak çıkarılan yeni verilerle alınacak yeni aksiyonlara yol gösterilmiştir.

Biometrik Tanımlama ile Akıllı Geçiş Sistemi

Parmak izi insan biyometrisine uygun olarak benzersiz olarak yaratılmıştır. Bu yapının bir benzerinin başka bir insanda bulunmaması sebebiyle bu metot en güvenilir şifreleme yöntemi olarak kullanılır.

Parmak ucu bölgesinde yer alan girinti ve çıkıntılardan meydana gelen bu yapı bir biometrik haritaya benzer. Parmak izi okuma cihazları bu girinti ve çıkıntıların birbirine mesafesini, kıvrımların açılarını ve belli noktaların birbirlerine uzaklığını algılayarak belli bir şifreleme algoritması oluşturur. Bu algoritmaya dayalı olarak daha önceden cihaz içerisinde kaydedilen bir parmak izi tekrar cihaza okutulduğunda daha önce tanımlanan parmak izleriyle eşleştirme gerçekleşir.

TİGA Bilişim olarak Kredi ve Yurtlar Kurumu bünyesinde yer alan KYK-Net Projesi içerisinde kullanılması amacıyla "Biometrik Tanımlama ile Akıllı Geçiş Sistemi" projesi geliştirilmiştir.

Bu proje bünyesinde Kredi ve Yurtlar kurumu içerisinde barınan yaklaşık 400.000 öğrencinin giriş, çıkış ve yemekhane işlemleri anlık olarak takip edilebilmektedir. Proje içerisinde sesli uyarılar ile kullanım kolaylığı sağlanmakta, akıllı filtreleme özellikleri ile öğrenci takibi kolaylaştırılmakta, geliştirdiğimiz yazılım ile hız, güvenlik ve verimlilik arttırılmaktadır.CMMI L3 Seviyesinde Mühendislik Çözümleri

Türkiye’de hatta dünyada yazılım projelerinin en büyük sorunu proje döngüsü boyunca analiz – tasarım – kodlama süreçleri doğru uygulanmadığı için projelerin takvimi ve bütçeyi çok fazla aşarak çöp haline gelmesidir.

Firmamızda Gereksinim, Dizayn, Kodlama ve Test süreçlerini CMMI L3 süreçlerine uygun bir şekilde uygulayarak yazılım projelerinin doğru ve zamanında tamamlanması, müşterinin isteklerinin tamamını kapsaması ve sorunsuz çalışması sağlanmaktadır.Uluslararası Standartlarda Proje Yönetimi

Sizlere özel çözümlerimizi deneyimli ve uluslararası Proje yönetim sertifikalarına (PMP) sahip kadrolarımızla sunuyoruz. Ayrıca firmamızda projelerimizin yönetimi CMMI L3 düzeyinde Proje Yönetim süreçlerine uygun şekilde yapılmaktadır.IEEE Standartlarında Dokümantasyon

Proje süreçlerinin yönetilebilmesi amacıyla oluşturulan dokümanlar IEEE standartlarına uygun şekilde hazırlanmaktadır.

İçerik Yönetim Sistemleri

İçerik yönetim sistemleri, hazırlanan bir web platformunun içeriğinin dinamik olarak yönetilmesine olanak sağlayan sistemlerdir.

Hazırladığımız web portal çözümleri ile birlikte partnerlerimize sunduğumuz içerik yönetim sistemlerinin kullanıcı dostu, güvenilir ve hızlı olması kurum olarak en çok önem verdiğimiz noktalardır.

Bu sistemleri kullanmak için, dünyanın neresinde olursanız olun tek ihtiyacınız olan şey internete bağlı bir bilgisayara erişimin olmasıdır. İçerik yönetim sistemi çözümlerimiz ile portalinize hükmedin, kurumunuza güç katın.

Yönetim Bilgi Sistemleri

Yönetim Bilgi Sistemleri kurumların, kendi varlıklarını etkili ve verimli bir biçimde yönetebilmesi için gerekli bilgileri sağlayan yazılımlardır.

Bu sistemler kendi bünyesinde 5 farklı içeriğin yönetimini barındırır; donanım, yazılım, veri, prosedürler (tasarım, geliştirme, dokümantasyon) ve insan kaynakları. Karar destek sistemleri (DSS), kaynak yönetim sistemleri (ERP) ve müşteri ilişkileri yönetim sistemleri yönetim bilgi sistemlerinin önemli örneklerinden bir kaçıdır.

Tiga Bilgi Teknolojileri; sunduğu bilgi yönetim sistemi çözümleri ile partnerlerinin ihtiyaçlarını ve onların müşterilerinin isteklerini en iyi şekilde karşılamayı sürdürmektedir. Ekibimizin bu alandaki derin tecrübeleri yardımıyla, size özel tasarlanacak ve geliştirilecek bilgi yönetim sistemleri ile kurumunuza güç katın.

Kurumsal IT Danışmanlığı

Günümüzde, kurum ve kuruluşların kendileri için belirledikleri amaç ve hedeflerine ulaşabilmelerinde Bilgi Teknolojilerini verimli ve etkin bir şekilde kullanmaları önemli bir yere sahiptir.

Bilgi Teknolojilerindeki gelişmeleri takip etmek özellikle farklı alanlarda hizmet veren kuruluşlar için zor ve maliyetli olacağından, Tiga Bilgi Teknolojileri A. Ş olarak değerli müşterilerimiz için bu görevi üstleniyoruz.

Müşterilerimizin iş süreçlerini analiz ederek mevcut durumlarını ortaya çıkarttıktan sonra, kuruluşların gelişiminde kritik öneme sahip Süreç Yönetimi, Verimli Kaynak Kullanımı, İç Denetim, Müşteri İlişkileri gibi alanlarda daha etkin ve yeterli olabilmeleri için hangi Bilgi Teknolojilerini kullanmaları gerektiğiyle ilgili yönlendirmelerde bulunuyoruz. Ayrıca kurulduğumuz günden bugüne elde ettiğimiz birikim ve tecrübeleri de yapının içine katarak verilen hizmetin en yüksek kalitede olmasını sağlıyoruz.

Mobil Uygulamalar

Günümüz teknolojisine ayak uydurabilmek ve dünyayla her an entegre kalabilmek için, bilgiye ve bilginin yönetimine en pratik yoldan ulaşmak herkes için olduğu gibi siz kurumlar için de önemlidir. Bunu elde edebilmek için, en iyi ve en gözde platform ise mobil dünyadır.

Firmamız, IOS, Android, Windows Phone gibi farklı mobil platformlar için partnerlerinin isteklerine yönelik mobil uygulama çözümleri sunmaktadır. Tiga Bilgi Teknolojileri A. Ş. mobil dünyaya ve bu dünya aracılığıyla da müşterilerinize erişiminize olanak tanıyan, mobil uygulama çözümleriyle kurumunuza güç katın.

Kalite Güvence Yönetimi

Tiga Bilgi Teknolojileri A. Ş. olarak gerçekleştirdiğimiz projelerde Kalite Standartlarına çok önem veriyoruz. ISO 9001 ve CMMI L3 uygulamaları kapsamında oluşturduğumuz Kalite Güvence Yönetimimiz sayesinde değerli müşterilerimize en kaliteli ürünü verebilmeyi amaçlıyoruz.