Himss Eurasia 2018 Emram Eğitim Konferansı Ve Sağlık Bilişimi Fuarı

Tiga Bilgi Teknoloji A.Ş. olarak, 25-27 Ekim 2018 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşen Himss Eurasia 2018 Emram Eğitim Konferansı Ve Sağlık Bilişimi Fuarı’na katılım sağladık. Avrasya Sağlık İşbirliği Toplantısı, Siber Güvenlik Paneli, Dijital Hastane Uygulaması, TÜSAP Özel Toplantısı, HIMSS Emram Eğitimleri gibi etkinlikler; 9 ülkeden katılan 45 uzman konuşmacı, yaklaşık 500 katılımcı, 50 firma ve 20 ülkeden gelen Sağlık Bakanlığı Üst Düzey Devlet Yetkilisi katılımı ile gerçekleşti.

Sponsor olduğumuz bu etkinlikte, açmış olduğumuz standta T.C. Sağlık Bakanlığı, Türkiye İlaç ve Tıbbı Cihaz Kurumu, TÜRKSAT, HAVELSAN, Boğaziçi Üniversitesi, Dubai, Katar, Finlandiya ve İngiltere. vb. ülke, kurum ve firmalardan bir çok üst düzey yöneticiyi ile projelerimiz hakkında bilgi paylaşımında bulunduk. Ayrıca Malezya Sağlık Bakanı Dr. Dzulkefly Ahmad ve Kırgızistan Sağlık Bakanı Kosmosbek Cholponbaev ile de İlaç Takip Sistemi özelinde görüşme gerçekleştirdik.

Oldukça yoğun ve başarılı geçen üç gün boyunca bilgi paylaşımında bulunduğumuz yönetici ve yetkililer ile ileriye yönelik ikili işbirlikleri, ülkemizin sağlık alaınıdaki potansiyeli, yurtdışı pazarların ihiyaçları hakkında da görüşme sağladık.