Kişilerin kendilerine ait her türlü sağlık kayıtlarına erişmelerine olanak sağlayan "e-Nabız" uygulaması, Birleşmiş Milletler Dünya Bilgi Toplumu İnisiyatifi kapsamında verilen 2016 Dünya Zirve Ödüllerinde (WSA-World Summit Award) "En İyi Sağlık Uygulaması" seçildi.

Bir İlk Oldu

Dünyada sağlık alanında ödüle layık görülen 5 projeden biri olan uygulamayla Türkiye, 2003'ten bugüne devam eden WSA kapsamında ilk kez ödül almaya hak kazandı.

7/24 Erişim İmkanı

Sağlık Bakanlığının son zamanlarda en çok ses getiren projelerinden biri olarak görülen e-Nabız Kişisel Sağlık Sistemi, tüm vatandaşlara sağlık kayıtlarına 7/24 erişim imkanı sunuyor ve tüm sağlık kayıtlarının kontrol ve yönetimini bizzat kendilerine teslim ediyor.

E-Nabız İle Bilinçli Toplum

Sistem sayesinde artık tüm vatandaşlar, laboratuvar tahlillerinden radyoloji görüntülerine, hastane ziyaretlerinden randevu geçmişlerine kadar tüm sağlık kayıtlarına erişebilir, bu kayıtları kendi istekleri doğrultusunda paylaşabilir ve her zaman yanında taşıyabilir. Reçete kayıtlarına her an erişebilen vatandaşlar, sistemin ilaç hatırlatma özelliği sayesinde ilaçlarını daha bilinçli ve düzenli kullanır. Böylece daha etkin bir tedaviye ulaşırken aynı zamanda gereksiz ilaç kullanımının da önüne geçilmesi hedeflenmektedir.